Kategoriler

Toplam 14 blog | 1. Sayfa
%100 Gerçek Bal Çeşitleri
01.03.2023
Organik tarımın yaygınlaşmasıyla beraber, özellikle daha sağlıklı ve kaliteli ürünler tüketmeyi arzulayanların tercihleri arasında organik bal da yer almaktadır. Bu bal, bitkisel üretimlerde kullanılan kimyasal çözeltiler veya ilaçların kullanımı olmaksızın üretilmektedir. Bu da ürünün kalitesini arttırmakta ve vücudumuza faydalı olmasını sağlamaktadır.
Gerçek Anzer Balı
01.03.2023
Organik anzer balı, Anzer yaylasının yüksek rakımlı bitki ortamında, sezon boyunca bal arılarının yöreye özgü endemik çiçeklerden ve binlerce çiçek arasından topladığı bu eşsiz şifa kaynağı, balı sizlere güvenli bir şekilde sunmaktadır.
Yöresel Tereyağ
01.03.2023
Mis gibi yemekler için yemeğin ham maddelerini en güzelinden almaya hepimiz oldukça özen gösteririz. Yemek yaparken harcadığımız vaktin boşa gitmemesi için kullandığımız ürünlerin işlem görmemiş haliyle kendi doğal lezzetleri oldukça önemlidir. Hem bize eski, doğal hayatı anımsatır hem de günlük olarak kullandığımız ayçiçek yağından daha faydalıdır. Yapım aşaması özel ve uzun süreli bir emek gerektirir. Süt hâlinden sofralara gelene kadar olan yolculuğunda pek çok hikaye barındırır. Yöresel tereyağı tercih edilen sofralar farkını hemen gösterir.
Gerçek Kestane Balı
01.03.2023
Bal sofraların vazgeçilmezi olarak kültürümüzde yer almaktadır. Balın her türlüsünü beğenmekteyiz. Hal böyle olunca da birçok bal üretimi ülkemizde yapılıyor. Ancak fabrikasyon olmayan ballar daha çok tercih edilmelidir.
Kolot Peyniri Nedir ?
01.03.2023
Kuymak peyniri ülkemiz iklimi ve coğrafi koşulları sebebiyle büyük bir peynir çeşitliliğine ofsut ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde farklı aromalara sahip süt ürünleri üretilirken, geleneksel üretim koşulları ile imal edilmektedir.
Karadeniz Organik Tereyağı
01.03.2023
Anadolu’nun eşsiz lezzetlerinden biri olan Köy tereyağı kahvaltı sofralarımızın ve tatlıların, böreklerin vazgeçilmez tadıdır. Yöresel tatlarıyla müşteri memnuniyetini yüksek tutan Ofsut yıllardır kalitesinden ödün vermeden Türkiye’nin dört bir yanına ürünlerini pazarlamaktadır.
Organik Bal Çeşitleri
01.03.2023
Organik bal tamamen arılar tarafından yapılan ve içerisine hiç bir katkı maddesi karıştırılmamış, üretimi sırasında insan eli değmemiş ve test edilmiş baldır. Herhangi bir ısıl işlem görmediği için doğal yapısında bulunan enzim ve polenler korunmuş olur ve yapısı bozulmaz. Organik balı, doğal bal olarak satılan diğer ürünlerden ayıran en büyük farkı doğal balın doğallığının test edilip belgelenmemiş olmasıdır.
İspir Kuru Fasulyesi
20.02.2023
Gerçek İspir kuru fasulyesi nedir? Diye oldukça sorular gelmektedir. İspir fasulyesinin adı yetiştirildiği bölgeden geliyor. Erzurum'un İspir kazasının verimli topraklarından çıkıp ünü ve lezzeti bütün ülkeye yayılmış bir kuru fasulye çeşidi kendisi. Şeker fasulyesi olarak da biliniyor.
Organik Tereyağ
20.02.2023
Süt kremasının konsantre hale gelmesi ve olgunlaştırılması ve hayvansal yağların yayık yöntemi kullanılması sonucu tereyağı elde edilmektedir. Tereyağı lezzeti ile birçok yerde kullanılmaktadır. Kullanım alanları içinde sabah kahvaltısı, yemekler, kekler, börekler gibi birçok yemek bulunmaktadır.
Organik Kestane Balı
20.02.2023
Bal sofraların vazgeçilmezidir Hem ülkemizde hem de Dünya’da oldukça fazla seviliyor. Kestane balı ise hem rengi hem aromatik tadı nedeniyle ayrı bir sevilmektedir. Kestane balı şifası ile de gündemden düşmeyen bir bal türüdür.
BLOG ARA
BLOG KATEGORİLERİ
POPÜLER BLOGLAR